10 DDSH „HEWELIUSZ” powstała w 1997r. i od samego początku naszym drużynowym jest dh phm. Paweł Szulc, przybocznymi byli: dh pwd Iwona Wiśniewski, dh Kamila Karbowska HR, dh pwd Aleksandra Bechta, dh Ewelina Urbańska pionierka.W tym roku mija 10 lat od momentu, kiedyzałożyciele naszej drużyny spotkali się na pierwszej zbiórce, a było to w harcówce szczepu harcerskiego „Skrzydlaty Krąg”. Przez wszystkie te lata nazwa drużyny zmieniała się trzykrotnie: 61 MDH im. Karola Małłka (1997-2000), 10 DDH „Heweliusz” (2000-2005), 10 DDSH „Heweliusz” (2005-2007). Tradycja drużyny jest organizacja harcerskiego rajdu pieszego „Inny Niż Wszystkie” (INW), z okazji 10 urodzin w czerwcu zorganizowaliśmy rajd ,,INW VII”. Uczestniczymy w różnego rodzaju imprezy harcerskich organizowanych przez harcerzy z całej Polski np.: obozy, biwaki, rajdy czy też zloty podczas których najważniejsza jest dobra zabawa. Prócz zabawy bierzemy udziały w różnego rodzaju akcjach i obchodach np.: Akcja ,,znicz” prowadzona wraz z policją , akcja ,,zapal świeczkę” podczas której odwiedzaliśmy groby działdowskich instruktorów oraz obchody święta niepodległości, 3 maja, dni papieskie czy urodziny Działdowa.

Od kilku lat naszą specjalizacją jest pierwsza pomoc a członkowie naszej drużyny biorą udział w wielu konkursach z tej dziedziny i zajmują w nich satysfakcjonujące miejsca.

Nie będziemy wypisywali wszystkich członków drużyny lecz będziecie mogli ich zobaczyć na fotografii zamieszczonej na końcu tekstu . Jeżeli jesteście spragnieni wiedzy harcerskiej bądź nudzicie się w domu to zapraszamy was na zbiórki które odbywają się w każdą środę o 17:00 w Działdowskim Hufcu(ul. Chopina 4) serdecznie zapraszamy.